Rožnovské malé tisky slaví jubileum, chystá se beseda i procházka po hřbitově

Zdroj: roznov.cz

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Rožnovské malé tisky, tedy drobné publikace týkající se Rožnova a okolí, slaví dvacáté výročí a k jeho příležitosti si připravily besedu s významnými osobnostmi i prohlídku starého hřbitova.

Letos je to dvacet let od vydání první publikace Pohádky a pověsti z okolí Rožnovského a město nachystalo jejich reedici s novými ilustracemi Ludmily Vaškové. Za tu dobu bylo vydáno třicet knih s příběhy desítek autorů a krásnými ilustracemi. Pro fanoušky je připravena beseda k oslavě výročí, a to ve čtvrtek 1. června od 17 hodin na arkádě Společenského domu v městském parku. Vystoupí zde žáci ze základní školy, kteří budou předčítat z publikací Moravská babička či Súdili sa Rožnovjané. Na besedu přijali pozvání významní hosté, mezi nimi Libuše Rousová, Vanda Vrlová, Daniel Drápala nebo Ludmila a Břetislav Vaškovi.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V nedli 4. června proběhne procházka po starém hřbitově, kde se zájemci dozví více o historii hřbitova na Prochodné přímo od autorů poslední vydané knihy Příběhy zahrady mrtvých. Prohlídku bude komentovat Doubravka Vejmelková a Daniel Drápala. „Publikace z ediční řady Rožnovské malé tisky jsou již dvě desetiletí nedílnou součástí knihovny každého Rožnovana a nezřídka i občanů jiných měst. Věřím, že tato tradice vydávání knih s regionální tématikou bude zachována i v dalších minimálně dvaceti letech. Témat i skvělých autorů máme naštěstí dostatek,“ uvedl místostarosta města Tomáš Gross, který 16 let působil jako tajemník Redakční rady Rožnovských malých tisků.