Festivalový půlmaraton ovlivní provoz MHD. Jak pojedou běžné spoje?

Foto: archiv Zlín Film Festivalu

ZLÍN – Městská hromadná doprava ve Zlíně bude fungovat i v době Festivalového půlmaratonu. Ten v neděli 4. června v čase od 10.00 do 13.00 přeruší trasy některých pravidelných linek v Dlouhé ulici, na mostě přes Dřevnici a na Benešově nábřeží.

Festivalový půlmaraton je běžecký závod ulicemi města. Odstartuje v neděli 4. června v 10 hodin u Kongresového centra. Trasa půlmaratonu odtud povede po Gahurově ulici, třídě Tomáše Bati, Dlouhé ulici, Zarámí, přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky, Prštné a přes tovární areál do cíle na náměstí Míru.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Krátkodobé přerušení provozu v Gahurově ulici a na třídě Tomáše Bati

Přibližně po dobu 25 minut bude po startu půlmaratonu v 9.45 uzavřena pro veškerý provoz horní část náměstí T. G. Masaryka, horní část Gahurovy ulice, navazující úsek třídy T. Bati a Dlouhá ulice. „Po dobu tohoto krátkodobého přerušení průjezdnosti uvedených ulic zůstanou trolejbusy a autobusy MHD dotčených linek stát před uzávěrou a budou pokračovat (se zpožděním) v jízdě hned po jejím ukončení,“ oznámil vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař. Do provozu linek se pak na nějakou dobu u dotčených spojů vzniklé zpoždění promítne. Může dojít i k operativnímu krácení spojů na dotčených linkách.

Úplná uzavírka Dlouhé ulice a Benešova nábřeží

Trasa závodu protne již na delší dobu Dlouhou ulici a vyžádá si vyloučení provozu z Benešova nábřeží. Dotkne se to pravidelných tras trolejbusových linek 2, 4, 5, 8, 9 a autobusové linky 33. Vozidla MHD pojedou po dobu uzavírky až do 13.00 po náhradních trasách, které povedou ulicemi Štefánikova, tř. T. Bati, Kvítková, tř. 2. května a Sokolská.

Linka 2

Po dobu uzavírky vyrazí trolejbusová linka 2 z Otrokovic s označením 2X ze zastávky Školní po Štefánikově ulici, Podvesné XVII a na svoji trasu se napojí u vozovny DSZO, odkud bude pokračovat na Bartošovu čtvrť. Zastávka Baťova nemocnice se u této linky provizorně přesune do Dřevnické ulice naproti vozovně DSZO. Zpět pojedou trolejbusy linky 2 stejnou trasou, ze Štefánikovy ulice pak ulicí Osvoboditelů a na svou pravidelnou trasu se vrátí na zastávce Náměstí Míru.

Linky 4 a 5

Také trolejbusové linky 4, 5 budou označeny v čase výluky jako 4X a 5X. Ve směru do Kostelce a k ZOO Lešná pojedou autobusy 4X a 5X po stávající trase po zastávku Školní. Poté odbočí do ulice Osvoboditelů a na tř. T. Bati a budou pokračovat v jízdě po výlukové trase ulicemi Podvesná XVII a 2. května. Od sokolovny už navážou opět po pravidelné trase. Stejná trasa bude stanovena pro obě linky i v opačném směru jízdy. Z důvodu stavebních prací v ulicích Mostní a Březnická pojedou po celý den na linkách 4 a 5 jen autobusy.

Linka 8

Trolejbusy linky 8 budou jezdit s označením 8X po zkrácené trase z Jižních Svahů pouze po zastávku Školní a pak přes Náměstí Míru zpět na Jižní Svahy. Po dobu výluky vynechají trasu k Baťově nemocnici.

Linka 9

Trolejbusová linka 9, označená jako 9X, povede po standardní trase až po zastávku Školní. Odtamtud bude pokračovat po ulicí Osvoboditelů na Dlouhou a dále po ulicích Kvítková, Hornomlýnská, Podvesná XVII, 2. května, u sokolovny odbočí vpravo a ulicemi Sokolská a Padělky IX se vrátí opět do ulice 2. května. Linka bude dál vedena v opačném směru ulicemi Podvesná XVII, Hornomlýnská, Kvítková a na svou pravidelnou trasu se vrátí zastávkou Dlouhá.