Muže přimáčkla ke stromu vlastní čtyřkolka

Foto: ZZS ZK

ZLÍN – Všechny složky integrovaného záchranného systému spěchaly v neděli po poledni do Zlína, kde havaroval muž jedoucí na čtyřkolce. „Sjel v kopci a čtyřkolka ho přimáčkla k vzrostlému stromu. Řidič tak nebyl schopen bez cizí pomoci sám vyjet,“ přiblížila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči ve špatně přístupném terénu k záchraně muže a jeho stroje použili vlastní čtyřkolku. „Hasiči po nalezení místa nehody v lesním terénu nejdříve zajistili stroj proti pohybu a vyprostili zraněného muže. Poté jej společně s posádkou zdravotnické záchranné služby včetně lékařky transportovali na přívěsu čtyřkolky k sanitnímu vozu. Následně hasiči zahájili vytažení čtyřkolky ven ze svahu lesa, což byl vzhledem k její váze a špatnému terénu dost složitý úkol. Hasiči si s ním však poradili a čtyřkolku vytáhli až k silnici, kde si ji převzali policisté,“ vylíčila Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Díky včasnému zajištění čtyřkolky řidič nakonec vyvázl jen s lehkým zraněním dolní končetiny a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme jej převezli do chirurgické ambulance Krajské nemocnice T. Bati,“ informovali krajští záchranáři.

Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK