Internetová láska k americké „vojandě“ vyšla seniora ze Zlínska na čtvrt milionu

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Do sítě podvodníka se zapletl sedmasedmdesátiletý senior z obce na Zlínsku. Ten na internetové seznamce poznal ženu, která se mu představila jako devětadvacetiletá Američanka sloužící u vojska v Sýrii. Tvrdila, že má dceru a má zájem o vážný vztah.

Jakmile si získala náklonnost seniora, využila ji a požádala ho, zda by mu mohla poslat balík s 300 000 dolary, aby si mohli koupit dům a společně žít. Senior souhlasil. „Zanedlouho ho zkontaktovala údajně přepravní služba. Měl zaplatit různé druhy poplatků jako clo, DPH, poplatky kvůli zadržení balíku a podezření z praní špinavých peněz. Muž platil, co po něm chtěla jak přepravní služba, tak nová přítelkyně. Síť podvodů trvala od konce března do tohoto týdne, kdy seniorovi došla trpělivost, další peníze odmítl zaplatit a podezření z podvodu oznámil policistům. Celkově poslal v několika částkách 10 350 EUR,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté případ prověřují jako podvod. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí podvodníkovi trest odnětí svobody až na 5 let,“ dodala Kozumplíková.