Plameny se šířily kravínem na Kroměřížsku

Foto: HZS ZK

KROMĚŘÍŽSKO – Šest jednotek hasičů spěchalo krátce před polednem do Střížovic na Kroměřížsku, kde hořel kravín. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.

Hasiči po příjezdu průzkumem zjistili, že došlo k požáru drtičky slámy uvnitř jedné z hal. „Plameny se snažili uhasit zaměstnanci hasicími přístroji. To se jim však nepodařilo,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Požár se rozšířil ze stroje i na zbytek uskladněné slámy, které po zimě naštěstí zbylo jen málo. „Hasiči ihned zahájili hasební práce a během krátké chvíle požár lokalizovali. Poté vyváželi ven poškozenou slámu a prolévali ji vodou. K tomu využili místní nakladač. Požár však zasáhl i jednu stěnu budovy a šířil se ke střeše. Velitel zásahu si tak na místo povolal automobilový žebřík. S jeho pomocí se hasiči dostali i do horních částí budovy a provedli dohašovací práce pod střešní konstrukcí. Pár minut po jedné hodině odpolední vyhlásil velitel zásahu likvidaci požáru a jednotky se vrátily zpět na své stanice,“ vylíčila Javoříková.

Požár se obešel bez zranění zaměstnanců i zvířat, která byla ustájena v těsné blízkosti zasažené haly. „Vyšetřovatelé hasičů šetřením zjistili, že k požáru došlo z důvodu odlétnutí jiskry při mechanickém drcení slámy. Škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Hasiči rychlým zásahem uchránili majetek v hodnotě 1 milionu korun,“ dodala Javolříková.

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK