Klobucké kulturní léto láká na týdny letní zábavy

Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Koncerty, výstavy, zahradní slavnosti, hudební festival, letní kina, komentované prohlídky památek, pozorování noční oblohy i akce plné řemesel a umění. Letošní Klobucké kulturní léto právě stojí na startu a přináší úžasnou inspiraci na trávení nadcházejících týdnů. Úvodní roli letos sehraje 5. června koncert žáků základní umělecké školy a finálovou tečku svěříme 10. září Klobuckým hodům.

Pozvánek na akce bude během léta dostatek. „Můžete se těšit nejen na stálice naší kulturní scény, jakými jsou Valašské kumštování nebo Setkání muzikantů v Bílých Karpatech, ale také na Živé dřevěnice nebo odhalení pamětních desek Rudolfu Bratmannovi a Aloisi Líbalovi. Své dveře vám opět otevřou historické památky, dřevěnice i ateliéry místních umělců. A kdo si zážitky nejraději spojuje s chutěmi, toho jistě nalákají košty vína a zlatého moku, gastrofestival světových kuchyní nebo pohoštění ve valašském stylu,“ přiblížil místostarosta Jaroslav Baloušek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Také plejáda hudebních interpretů je letos bohatá a na pódia na nádvoří podnikatelského centra, na Masarykovo náměstí, do zahrady domu Josefa Bratmanna i do fotbalového areálu přiveze celou přehlídku žánrů. „Pořadatelé pro vás chystají akce v rytmu folku, rocku, popu, swingu, blues-rocku, dixielandu, fantasy i taneční hudby. Na své si ale určitě přijdou i příznivci lidové muziky, folkloru a dechové hudby,“ slibuje Magdalena Raková, ředitelka Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.