Oprava sokolovny je u konce, od září bude sloužit dětem

Foto: město Luhačovice

LUHAČOVICE – Luhačovice dokončily rozsáhlou rekonstrukci místní sokolovny. Na včerejším Dni otevřených dveří si prostory mohla prohlédnout i veřejnost.

Na zahájení přišel starosta města Luhačovice Marian Ležák, který neskrýval nadšení. „Jsem moc rád, že se podařilo budovu sokolovny zrekonstruovat do nynější podoby a nyní bude sloužit jak dětem ze ZUŠ, tak veřejnosti. Již teď se těším na akce, které se tady budou konat, a také na tu atmosféru, kterou si společně budeme užívat,“ řekl starosta.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sokolovna bude od září sloužit Základní umělecké škole, která tady bude mít nové zázemí. Žáci ZUŠ se tak dočkají odpovídajícího prostředí a současně zde zůstane možnost využívat prostory pro tradiční kulturní akce. Oficiální stěhování začne koncem června, výuka pak bude zahájena v pondělí 4. září. ZUŠ Luhačovice plánuje 19. října slavnostní koncert, kde se jako vzácný host představí Pavel Šporcl.

Práce na opravách začaly v roce 2021 a vše vyšlo na 45,6 milionu korun. Kromě městského rozpočtu byly opravy spolufinancovány z dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR a dotace Zlínského kraje.