Přijďte oslavit 20 let chovu slonů afrických a 2. narozeniny prvního slůněte

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Zlínská zoo bude v neděli 4. června ve slavnostní náladě. Bude se tu slavit 20 let chovu slonů afrických a 2. narozeniny prvního mláděte v České republice. Návštěvníci proto mohou zcela výjimečně zavítat do nového chovného zařízení pro slony v Karibuni, užít si „sloní“ dílničky na nádvoří zámku a speciální fotokoutek.

Oslava odstartuje v 10.30 v Karibuni u velkého jezírka. „Bývalý ředitel zlínské zoo Ivo Klika zavzpomíná na počátky chovu slonů afrických, současný ředitel Roman Horský přiblíží budoucnost v podobě projektu Karibuni, jehož dominantou je právě chovné zařízení pro slony africké,“ prozradila vedoucí marketingu Romana Mikešová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve výběhu poblíž jezírka bude tou dobou již také připraven obří narozeninový dort pro slůně a trojici slonic. „Vytvoříme jej z těch největších sloních laskomin, základ bude tvořit seno a sláma, které doplní banány, hrozny, jablka, seno, větvičky stromů, salát nebo čínské zelí. Vršek dortu pak ozdobí velká dvojka u příležitosti druhých narozenin sloního samečka Zyqarriho. Pro slony to bude velké překvapení, určitě doporučujeme v tuto dobu k výběhu zavítat,“ pozvala Romana Mikešová.

Od 11.00 do 15.00 bude možné zcela výjimečně zavítat do nového chovného zařízení v Karibuni, které je v současnosti nejmodernější zařízení pro slony v evropských zoo. „20 let chovu slonů afrických je pro nás opravdu mimořádné období, které přineslo nádherné, ale také těžké a náročné momenty. Proto jsme se rozhodli na jeden den zpřístupnit nejmodernější zařízení pro slony v evropských zoo. A to nejen u příležitosti zmiňovaných oslav, ale také jako naše poděkování všem návštěvníkům za neutuchající přízeň a podporu,“ zdůraznil ředitel zoo Roman Horský.

 Program oslav

10.30 Karibuni – přivítání současným ředitelem Zoo Zlín Romanem Horským a bývalým ředitele Zoo Zlín Ivo Klikou

11.00 Karibuni – narozeninový dort pro slony, speciální fotokoutek

11.00-15.00 Karibuni – prohlídka nového chovného zařízení pro slony

nádvoří zámku Lešná – zábavné „sloní“ dílničky