Dvojice opilců se dlažebními kostkami pustila do automatu s konopnými výrobky

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Z kořisti se dlouho neradovala dvojice mužů ve věku 37 a 43 let. Ti se v pátek hodinu a čtvrt po půlnoci vydali krást do automatu s konopnými výrobky a na „akci“ se notně posilnili alkoholem.

Operační centrum zlínské městské policie obdrželo oznámení, že u prodejního automatu na Gahurově ulici se nachází dva muži, kteří jej ničí. „Podle svědka, který dokázal poskytnout jejich popis, vrhali kameny proti skleněné výplni přístroje, kterou tak rozbili,“ přiblížil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O čtyři minuty později na místo dorazila první motorizovaná hlídka, která zjistila, že došlo vloupání do prodejního automatu s konopnými výrobky. Přitom se ke strážníkům přihlásil další svědek, který potvrdil informaci z prvotního oznámení. „O další čtyři minuty později spatřil operátor městského kamerového systému dvojici osob odpovídajících popisu, které procházely tržištěm Pod Kaštany. O minutu později se muži dali na útěk a zmizeli v sadu Svobody. Za další dvě minuty je ale dostihla další hlídka MP Zlín, která zjistila, že se během cesty parkem zbavili tašky, která u nich byla patrná na záznamu z kamer. Netrvalo ovšem dlouho a strážníci ji nalezli odhozenou ve křoví,“ vylíčil Janík.

U obou mužů orientační vyšetření prokázalo hodnoty od 1,6 do 1,9 promile alkoholu v dechu. „Tvrdili, že se u automatu sice nacházeli, ale ten byl poškozený již před jejich příchodem. Možná v důsledku alkoholového opojení přitom zapomněli na dlouhodobě platné přísloví, podle kterého má lež krátké nohy. Pravda nakonec vyšla i v tomto případě najevo nejen díky svědkům, zajištěnému důkazu v podobě odhozené tašky s kradenými věcmi, ale zejména díky kamerovému záznamu, který pořídil a archivoval sám poškozený přístroj,“ sdělil Janík.

Strážníci vyrozuměli jak provozovatele automatu, tak i Policii ČR. Ta si věc i s oběma výtečníky převzala k dalšímu šetření.

Foto: MP Zlín