Otrokovické letní slavnosti slibují nabitý line-up i gurmánský gastrofestival

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Léto si v Otrokovicích užívají ve velkém. Po festivalu Lážo Plážo se do města řítí letní slavnosti, které potěší milovníky hudby i dobrého jídla. 11. ročník Otrokovických letních slavností se uskuteční o víkendu 15. a 16. července. ¨

Letošní program nabídne koncerty skupin Jelen, Buty, muzikanta Xindla X, kapel Premier, Září, Bon Jovi Tribute Prague, Joe Cocker Forever, Kašpárek v rohlíku nebo Šufunky Gang a dalších. Zahrají také soubory dechové hudby a cimbálové muziky, děti se mohou těšit na bohatý zábavní program, připraveny jsou i jízdy autovláčkem, plavby lodí po řece Moravě a lety vrtulníkem nad městem. Součástí akce bude také gastrofestival s podtitulem „Cesta kolem světa“, I. ročník beachvolejbalového turnaje dvojic nebo přehlídka leteckých modelů. Brána Rekreační oblasti Štěrkoviště se po oba dny otevře už v 9:30.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poprvé bude festival částečně zpoplatněný, týká se to ale pouze hlavního programu na březích Štěrkoviště, která prošla další etapou revitalizace. „Lidé mají už od února možnost kupovat zvýhodněné vstupenky v předprodeji na internetu, jejich prodej skončí v pátek 14. července,“ upřesnil Filip Pastuszek, jednatel Otrokovické Besedy, která městské slavnosti pořádá. Vstupenky se budou dát zakoupit i na místě, a to za 350 korun na sobotu, za 250 korun na neděli a za dvoudenní vstupné lidé zaplatí 500 korun. K dispozici jsou i výhodné rodinné vstupenky, děti od 7 do 15 let a senioři 65+ mohou využít 50procentní slevy, děti mladší 7 let mají vstup zdarma. „Vstupné je možné na pokladně u koupaliště uhradit i kartou, uvnitř areálu budou platební karty přijímat jen někteří stánkaři, hotovost všichni,“ dodal Filip Pastuszek.

Ve festivalovém areálu na Štěrkovišti uskuteční gurmánský gastrofestival. Ten letošní bude rozdělen do zón podle světových kuchyní. Návštěvníci mohou ochutnat třeba deset druhů hamburgerů, italské pizzatini, vepřová kolena, špek, sýry a další tyrolské speciality, guláše, mexické lahůdky, pokrmy z klokaního, zebřího nebo krokodýlího masa, makrely, žabí stehýnka a pochoutky ze šneků nebo hmyzí speciality. K dostání bude i široký výběr dezertů, zmrzliny, kávy nebo čerstvé ovoce a ořechy dovezené z Afriky a Asie. O víno a frizzante v areálu se postará rodinné vinařství Jakubík ze Zlechova.

Otrokovické letní slavnosti uskuteční i na dalších tradičních místech, a to na návsi v Kvítkovicích, na modelářském letišti Bělov a letos poprvé také v přístavišti Baťova kanálu. Na tato místa bude vstup bezplatný.