Rožnovské děti chtějí ve školách své domácí mazlíčky a ve městě McDonald´s

Zdroj: Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Na jaře letošního roku proběhlo na rožnovských školách velké fórum, ve kterém si děti odhlasovaly, jak by zlepšily své školy i samotné město. Některými návrhy se budou zastupitelé zabývat a dokonce je i zrealizují.

Od konce dubna do června probíhaly na školách Školní fóra. „Chceme, aby se lidem v Rožnově dobře žilo a samozřejmě, aby se tady dobře žilo i dětem. Proto je pro nás jejich názor velmi důležitý. Jedním z cílů školních fór je učit mladé Rožnováky zajímat se o město a svět kolem sebe, učit je diskutovat o problémech a návrzích na zlepšení,“ vysvětlil starosta Rožnova Jan Kučera. Žáci vytvořili skupinky dle ročníků a debatovali, co se jim ve škole a městě líbí a co méně. Poté dali dohromady návrhy a hlasovali.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Žáci by na základních školách uvítali více gaučů, automaty na nápoje a jídlo, skříňky v šatnách nebo rekonstrukci toalet. Některé děti by si chtěly s sebou brát domácí mazlíčky. Město ze svého rozpočtu vyčlenilo 50 tisíc korun, každá škola finance využije podle přání žáků. Ve městě by žáci chtěli opravit fontánu na náměstí, přidat pítka pro psy a potkávat více hlídek městské policie. V rámci volného času by využívali pumptrack a radost by jim udělat fastfood McDonald´s. Radní projednají všechny návrhy a budou se jimi zabývat. Ne všechny jdou splnit, ale například oprava fontány je už v přípravě.