Dvě nehody motorkářů, dva zranění. I tak vypadal víkend na silnicích na Kroměřížsku

Foto: HZS ZK

KROMĚŘÍŽSKO – Dopravní policisté vyjížděli o víkendu ke dvěma nehodám motorkářů na Kroměřížsku. Havárie se bohužel neobešly bez zranění, oba řidiči motorek skončili v nemocnici.

V sobotu okolo půl čtvrté odpoledne byli policisté přivoláni k havárii motocyklu na silnici II/438 u Holešova. „Pětapadesátiletý řidič motocyklu Kawasaki při jízdě od Všetul na Zahnašovice dojížděl ve stejném směru jedoucí kombajn. Ten před ním odbočil doleva mimo komunikaci na pole. Motorkář již nestačil dobrzdit a ve snaze vyhnout se střetu podjel kombajn zprava, skončil v příkopu. Ke střetu motocyklu s kombajnem nedošlo,“ vylíčil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič motorky utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření. Předběžná škoda na motorce byla vyčíslena na 40 tisíc korun.

V neděli před šestou hodinou ranní řešili policisté nehodu pro změnu na ulici Velehradská v Kroměříži, kde třiatřicetiletá řidička škodovky nedala přednost motorkáři. „Žena při odbočování vlevo na parkoviště obchodního centra pravděpodobně přehlédla protijedoucího jednačtyřicetiletého řidiče motocyklu. Ten na své Betce jedoucí z Vážan na Kroměříž nestačil zareagovat a narazil do pravého boku vozidla, čímž upadl na komunikaci,“ přiblížil Šiška.

Muž utrpěl zranění, se kterými byl převezen rychlou záchrannou službou do Kroměřížské nemocnice k ošetření. Předběžná škoda na vozidlech byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

„V žádném z případů nefiguroval alkohol. Obě nehody policisté nadále šetří,“ uzavřel Šiška.

Foto: HZS ZK
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR