Seniorka se 3 promile bourala na parkovišti a ujela, jízdu zakončila srážkou s traktorem

Foto: Policie ČR

NAPAJEDLA – Dvěma jen těžko uvěřitelnými dopravními nehodami se od včerejšího podvečera zabývají zlínští dopravní policisté. Na svědomí je má šestašedesátiletá seniorka, která nadýchala více než 3 promile alkoholu.

Řidička chtěla nejdříve vyjet z parkoviště. „Zřejmě se jí nepodařilo zařadit zpátečku, jela proto namísto couvání vpřed, přejela přes obrubník a narazila do oplocení. Poté začala couvat, ale v cestě jí bránilo jiné zaparkované vozidlo. Proto ho svým vozidlem vytlačila až na komunikaci a pokračovala dál v jízdě,“ přiblížila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Daleko ale nedojela. Po ujetí asi jednoho kilometru skončila jízdu nárazem do traktoru. „V Napajedlech krátce před 18. hodinou nezvládla seniorka za volantem Peugeotu kvůli své značné podnapilosti odbočovací manévr a narazila do traktoru, který měl přednost v jízdě. Řidič traktoru se snažil střetu zabránit usilovným bržděním, což se mu nepodařilo, najel na travnatý pás a narazil ještě do sloupu veřejného osvětlení a do reklamní tabule,“ vylíčila Kozumplíková.

Zraněnou ženu převezli záchranáři do nemocnice. Celková škoda činí téměř 100 tisíc korun. „Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují dopravní policisté,“ uzavřela Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR