Recidivista kradl potraviny, které dál prodával. Za to si kupoval benzín

Ilustrační foto

KROMĚŽÍŽ – Vrchní inspektor v předešlých dnech zahájil trestní stíhání osmnáctiletého mladíka z Prostějovska, který opakovaně kradl v obchodech potraviny a drogistické zboží, které dále zpeněžil. Za utrženou odměnu si kupoval jídlo a benzín.

Od konce června do začátku srpna obviněný navštívil pár supermarketů v okolí Hulína, kde opakovaně ukradl několik kilogramů masa a drogerii. Celkem způsobil škodu za 13 tisíc korun. Odcizené věci pak prodával a peníze využil pro vlastní potřebu, hlavně na jídlo a benzín. Kromě toho také řídil auto, i když měl uložen zákaz řízení. Poslední krádež mu nevyšla, všimla si ho ostraha a po chvíli ho dopadla policie. Dalším šetřením vyšlo najevo, že mladík má na svědomí přinejmenším šest krádeží. „Obviněný se krádeží dopustil již v předešlých letech. Soud mu uložil trestní opatření odnětí svobody na pět let se zkušební dobou na jeden rok. Protiprávního jednání se dopouštěl i v jiném kraji, tam mu soud uložil opatření obecně prospěšných prací, které do současné doby nevykonal. Nyní mu za jeho jednání hrozí až tři roky za mřížemi. V současné době je mladík ve vazební věznici,“ informuje nadpraporčík Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.