MHD v Otrokovicích musí kvůli požáru po náhradních trasách

Foto: HZS ZK

OTROKOVICE – Velký požár, s nímž od časných ranních hodin bojují hasiči v Otrokovicích, si vynutil uzavření blízké komunikace a přerušil standardní trasu autobusové linky MHD č. 55. Autobusy a trolejbusy jezdí po náhradních trasách. Vznikají zpoždění spojů v trvání do 10 minut.

Z důvodu rozsáhlého požáru v Otrokovicích v části Baťov, v blízkosti křižovatky ulic Tomáše Bati a Moravní, byla již od časných ranních hodin přerušena trasa autobusové linky MHD č. 55. Autobusy MHD nemohou obsluhovat zastávky Hurdisky a Moravní. „Dispečerská služba operativně reagovala na mimořádnou situaci a stanovila pro MHD objízdné trasy,“ uvedl vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Jan Tesař.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Autobusy linky č. 55, krátké vozy, jezdí od zastávky U Dřevnice kolem kafilerie a domu Senior a na svou trasu se napojují na zastávce Společenský dům. Stejně i v opačném směru. Trolejbusové spoje, které směřují do lokality Baťova, jsou odkloněny od zastávky Otrokovice- náměstí po silnici I/55 do lokality Tlumačov-Skály a odtud na zastávky Štěrkoviště, autobusové nádraží Baťov, Společenský dům a stejnou trasou zpět.

„Na linkách vznikají maximálně desetiminutová zpoždění. O objízdných trasách informujeme cestující na elektronických zastávkových panelech. Předpokládáme, že tento mimořádný režim bude platit po celý dnešní den,“ dodal vedoucí dispečer.