Samec Jack se už se slony prochází po výběhu v Karibuni

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Velké nadšení panuje mezi chovateli ve zlínské zoo. Zahrada předpokládala, že nového samce slona afrického Jacka ještě letos představí návštěvníkům, skutečnost však překonala veškerá očekávání. Jacka, samice Kali, Zolu, Ulu a dvouleté slůně Zyqarriho návštěvníci nyní už uvidí v rozhlehlém travnatém výběhu v Karibuni.

Třicetiletý Jack se skvěle adaptoval na nové prostředí, úspěšně proběhlo i spojení se slonicemi a slůnětem v pavilonu. „Nezaváhal ani při východu z pavilonu do menšího přilehlého výběhu, následující den s naprostou jistotou následoval skupinu do velkého výběhu v Karibuni,“ popsal ředitel zoo Roman Horský.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle pozorování chovatelů má Jack velmi klidnou povahu. Ve stádě si už ale získal patřičnou autoritu a nastavil také určitá pravidla chování.

Návštěvníci zoo tak již mohou samce Jacka obdivovat. „Byli jsme zvyklí sledovat nejprve tři slonice, pak slonice se slůnětem, nyní přibyl mohutný sloní samec, dominantní člen skupiny. Naše stádo je kompletní, je to opravdu výjimečný pohled,“ raduje se ředitel Horský.

Jak dále dodal, prozatím však nelze s jistotou říct, že tomu tak bude každý den. „Sloní samec je u nás velmi krátkou dobu, stále proto budeme pečlivě sledovat chování stáda a podle toho operativně řešit pobyt Jacka se slonicemi a slůnětem ve výběhu,“ upřesnil Horský.

Foto: archiv Zoo Zlín
Foto: archiv Zoo Zlín
Foto: archiv Zoo Zlín