Vsetín čeká den bez aut i MHD zdarma

Ilustrační foto

VSETÍN – Město se jako již tradičně zapojí do Evropského týdne mobility a ve dnech 20. – 22. září připravila pro zájemce mnoho přednášek, akcí a hlavně hromadnou dopravu zdarma.

Ve středu 20. září budou mít občané cesty po Vsetíně zdarma, o den později bude dětem z mateřských škol volně k dispozici dopravní hřiště v areálu základní školy Trávníky a v pátek se uskuteční na Dolním náměstí hlavní program – Den bez aut. Masarykova veřejná knihovna v rámci programu zřídí knihovničku s čítárnou, lékotéku a připraví tvoření s dětmi. Středisko volného času a plavecká škola Alcedo zorganizuje různé soutěže pro ty nejmenší a nabídne vyzkoušet si jízdu na segwayi či koloběžkách. Český červený kříž ukáže, jak správně poskytnout první pomoc, a městská policie poradí, jak se bezpečně chovat v silničním provozu. Líska otevře férovou kavárničku a u stanoviště Státního zdravotního ústavu se dozvíte, jaká rizika skýtá nadměrný hluk, jak správně třídit odpad a jak se vyvarovat úrazů či nadužívání solí a cukrů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.