Desítky řidičů jely příliš rychle, motorkář se řítil rychlostí 180 km/h

Ilustrační foto: Policie ČR

ZLÍNSKÝ KRAJ – Policisté si na konci uplynulého týdne došlápli na neukázněné řidiče. V rámci dopravně bezpečnostní akce se zaměřili také na motorkáře, chodce a cyklisty. O výsledcích informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.

Policejní hlídky zkontrolovaly přes 1 400 vozidel a zjistily při tom bezmála dvě stovky přestupků. Ve více než 70 případech se jednalo o překročení rychlosti. Policisté zaevidovali i téměř 20 přestupků motorkářů a několik zaznamenali i u cyklistů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Sedm řidičů rovněž usedlo za volant pod vlivem alkoholu. „A mezi takové patřil i čtyřicetiletý cyklista, kterého zastavili policisté v Kroměříži. U muže hlídka provedla dechovou zkoušku na alkohol a ta byla pozitivní s hodnotou 2,62 promile,“ prozradil Jaroš.

Za zmínku nepochybně stojí i dvaatřicetiletý motorkář, kterému kroměřížští dopravní policisté mezi Záhlinicemi a Tlumačovem naměřili rychlost výrazně přesahující povolenou devadesátku. „Motorka se ve směru na Otrokovice řítila rychlostí 183 km/h. Policisté tento přestupek oznámili příslušnému správnímu orgánu,“ dodal Jaroš.