Konflikt mezi řidiči skončil střelbou, zraněný je jeden muž

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Dramatické vyústění měl svár mezi dvěma muži na parkovišti u supermarketu v Uherském Hradišti. Jeden z nich skončil po hádce s prostřelenou nohou a záchranáři ho museli převézt do nemocnice.

Incident se stal dnes po třinácté hodině. „Podle dosavadních výsledků šetření tam pravděpodobně došlo ke vzájemnému konfliktu mezi dvěma řidiči. Jeden z mužů během toho vytáhnul zbraň a druhého muže jednou postřelil do oblasti dolní končetiny,“ informoval policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro operátorky zdravotnického operačního střediska byla situace z počátku velmi nepřehledná, když v jeden okamžik volalo na linku 155 hned několik lidí. Na místo vyrazily dvě posádky záchranářů. „Po jejich příjezdu zjistily, že muž utrpěl střelnou ránu v oblasti levé dolní končetiny těsně pod tříslem. Pacient měl velké štěstí, když projektil nezasáhl kost ani tepnu. I tak ztratil asi půl litru krve,“ uvedla mluvčí krajských záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Muž byl po incidentu při vědomí a navíc schopen okamžité reakce, když si sám nasadil škrtidlo. Svědci mu pak na ránu přiložili improvizované tlakové obvazy. Záchranáři pacienta zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče a transportovali do úrazové ambulance Uherskohradišťské nemocnice.

„Muž, který použil zbraň, byl na místě zadržen, tato zbraň byla zajištěna a případem se v tuto chvíli zabývají uherskohradišťští kriminalisté,“ dodal Petr Jaroš.