Muž si objednával zboží na různé firmy, faktury ale neplatil

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Obvinění z podvodů nyní čelí třiatřicetiletý muž z obce u Přerova. Ten si od ledna do února jménem několika firem objednával zboží, které fyzicky odnesl, ale vystavené faktury neuhradil. Způsobil tím škodu za 62 tisíc korun.

Jedenáctkrát trestaný recidivista se rozhodl vyřešit tíživou finanční situaci po svém. „Osmkrát se v různých pobočkách stejné firmy, mimo jiné ve Zlíně, Napajedlech nebo Otrokovicích vydával za zaměstnance různých společností, o nichž věděl, že z této konkrétní prodejny odebírají zboží. Objednal zboží, které si zároveň i odnesl a nechal si vystavit fakturu s budoucí splatností, kterou neměl v úmyslu uhradit,“ přiblížila Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V jedné z těchto firem muž také sám pracoval. Znal tak jména dalších zaměstnanců a ostatní informace si našel na internetu. Zboží pak prodal v zastavárně ve Zlíně a tržbu si nechal pro sebe.

Policisté se případem začali zabývat v únoru poté, co přijali trestní oznámení od prokuristky okradené firmy o objednávkách, které nebyly uhrazeny. „V jedné z prodejen měla prodavačka k dispozici fotografii muže, jež zboží objednával. Zdál se jí podezřelý, protože objednal nezvyklý druh zboží. Jeho fotografii rozeslala na všechny prodejny a zjistila, že tam objednával stejný muž, který se vydával za zaměstnance různých firem,“ vylíčila Kozumplíková.

Policistům se zároveň podařilo identifikovat vozidlo, kterým muž jezdil. Vzhledem k tomu, že bylo rodinné a využíval je většinou tento muž, bylo jasné, o koho se jedná. Zjistili také, že je proti němu vedeno několik exekučních řízení.

Muž se ke všemu přiznal a odůvodnil to tíživou finanční situací. „Za podvody a krádeže má v rejstříku trestů už 11 záznamů. Naposledy v březnu letošního roku dostal trest obecně prospěšných prací, který stále vykonává,“ dodala Kozumplíková. V případě odsouzení mu nyní hrozí až dva roky za mřížemi.