Požár se rozhořel v rodinném domě v Karolince, příčinou byla závada na baterii

Foto: HZS ZK

VSETÍNSKO – Hasiči spěchali včera o půl jedenácté večer k požáru rodinného domu v Karolince na Vsetínsku. I přes rychlý zásah stihly plameny napáchat škodu za 1,5 milionu.

Hasiči po příjezdu zjistili, že k požáru došlo v garáži, kde stálo zaparkované auto a elektrokola. „Majitel se před příjezdem hasičů snažil požár uhasit hasicími přístroji, což se mu ale nepodařilo. Plameny tak pohltily vůz, kola, tepelné čerpadlo a vybavení garáže,“ přiblížila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Půl hodiny po oznámení byl požár uhašený. Na požářiště se pak dostavil vyšetřovatel hasičů. „Ten při ohledání místa předběžně vyčíslil škodu na 1,5 milionu korun a došel k závěru, že pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada na baterii elektrokola, které stálo v garáži u přední části vozidla. V době vzniku požáru se kolo nenabíjelo,“ dodala Javoříková. Nikomu z obyvatel domu se naštěstí nic nestalo.

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK