Ve Valašském Meziříčí se dočkali. Do ulic vyjede Senior taxi

Zdroj: mhd.valasskemezirici.cz

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Od 1. ledna 2024 se obyvatelé města dočkají novinky. Do ulic vyjede Senior taxi, které usnadní dříve narozeným dopravu k lékaři, na nákup či na úřady.

„Opakovaně se na nás obracejí senioři zejména z okrajových lokalit našeho města, kteří by uvítali zavedení této služby. I když u nás ve Valašském Meziříčí úspěšně funguje MHD zdarma pro všechny cestující, nedokáže pokrýt celé území města,“ řekl místostarosta Petr Nachtmann.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Službu budou moci využít občané starší 65 let a držitelé průkazu ZTP a ZTP/P s podmínkou trvalého pobytu ve Valašském Meziříčí. Měsíčně mohou uskutečnit osm jednosměrných jízd, za každou z nich zaplatí 40 korun. Senior taxi si objednají přes telefon den dopředu. Službu bude možné využít ve všední dny od 6:30 do 17 a o víkendech a státních svátcích od 8 do 14 hodin. Auto bude zajíždět i do místních částí Bynina, Brňov, Hrachovec, Juřinka, Lhota a Podlesí.

Radnice počítá s ročními náklady na jedno taxi ve výši milion korun. K jeho financování použije peníze, které vybrala za pokuty od neukázněných řidičů. Po roce vyhodnotí efektivnost služby a případně ji rozšíří.