Jeden nezvládl jízdu na kole, druhý na elektrokoloběžce. Za oběma nehodami stál alkohol

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Dva výtečníci si ve středu na Vsetínsku s alkoholem hlavu nelámali a vydali se na silnice. Cyklista i jezdec na koloběžce nakonec skončili v nemocnici.

K první dopravní nehodě došlo ve středu večer na jedné z křižovatek v Rožnově pod Radhoštěm. „Šedesátiletý cyklista jel po chodníku podél silnice, následně sjel na komunikaci a při snaze opět najet na chodník narazil předním kolem do obrubníku. To samozřejmě nemohlo skončit jinak než pádem z kola,“ popsal policejní mluvčí Petr Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Muž byl následně převezen do nemocnice, ale ještě před tím s ním policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol, která potvrdila podezření, že na kolo usedl pod vlivem. Nadýchal 1,3 promile alkoholu.

O několik hodin později, asi 15 minut po půlnoci, se podobná situace opakovala i v obci Zubří. Tam na jedné z místních komunikací havaroval devětačtyřicetiletý muž na elektrokoloběžce. „Při návratu domů najel řidič na odvodňovací kanál a upadl na ulici. I on skončil v nemocnici a také tento muž nebyl střízlivý. Krátce po havárii nadýchal bezmála 2 promile alkoholu,“ uvedl Jaroš.

Oběma řidičům budou večer ze středy na čtvrtek připomínat nejen šrámy, které při nehodách utrpěli, ale zřejmě i několikatisícové pokuty, které jim nyní hrozí.