Kroměřížan v opilosti zbil přítelkyni, pak se pustil i do strážníků

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Městská policie v těchto dnech zadržela v jednom z bytových domů v Kroměříži osmatřicetiletého muže, důvodem bylo násilí vůči jeho přítelkyni. Agresivní muž byl pod vlivem alkoholu, kdy mu byly naměřeny téměř 2 promile. „Celá událost byla nakonec pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu předána hlídce Policie ČR k dalšímu šetření,“ poznamenal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Na případ upozornil strážníky oznamovatel, který zavolal na linku 156. „Řekl operačnímu důstojníkovi, že viděl, jak neznámý muž udeřil ženu a zatáhl ji do vchodu. Na místo byla vyslána hlídka, kterou občané nasměrovali ke vchodu do bytového domu, odkud prý nějaká žena volala o pomoc. Žena poté na výzvu otevřela byt s tím, že se u nich nic neděje. V obličeji měla však viditelné pohmožděniny, a tak se strážníci nedali odbýt,“ uvedl Kubiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo přišel i přítel ženy, podle kterého se mezi nimi udála „pouze menší rozepře“. „Během jednání se však začala u muže stupňovat agresivita, nadával vulgárně ženě, a nakonec fyzicky napadl i strážníky. Po chvíli byla situace uklidněna, agresor skončil v poutech a pro svůj stav, který zřejmě vyvolal alkohol, byl umístěn na záchytnou stanici k vystřízlivění,“ doplnil ředitel městské policie.