Cyklisté, pozor! Cyklostezka z Otrokovic do Napajedel bude uzavřena

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – S dvouletou uzavírkou cyklostezky z Otrokovic do Napajedel musí od 27. Listopadu počítat chodci i cyklisté. Zablokován bude průjezd kolem železničního mostu v Napajedlích a náhradní trasa povede městem. Důvodem je výstavba mostu na nově budované dálnici D55.

Navržená objízdná trasa by měla vést od kruhového objezdu u čistírny odpadních vod, po cyklostezce k vlakovému nádraží, kolem obchodní zóny ke kvítkovické křižovatce a dál po hlavní silnici I/55 až ke stezce u kruhového objezdu u Napajedel a odtud dál do města.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vzhledem k vedení cyklistů po silnicích je snahou otrokovické radnice alespoň odklonit maximum automobilové dopravy mimo náhradní trasu. Dotčenou cyklostezkou totiž v hlavní sezóně projede i tisícovka cyklistů během jediného dne. „Představa, že by se takové množství cyklistů mohlo pohybovat v běžném provozu, ve mně vyvolává obavy o jejich bezpečnost. Jde o stavbu státu s vysokou prioritou, proto jsme se obrátili na Ministerstvo dopravy a apelovali přímo na ministra, aby po dobu uzavírky bylo možné využívat dálnici bez poplatku. Reakci zatím nemáme, přesto věříme, že finanční náklady s tímto spojené nepřeváží nad ochranou lidských životů a bezpečností provozu. Ponechání úseku dálnice z Otrokovic do Napajedel bez poplatku by zmírnilo intenzitu dopravy na hlavní silnici v době, kdy ji jako náhradní trasu mají využívat cyklisti,“ konstatovala otrokovická starostka Hana Večerková.