Opilý šofér naboural zaparkovanou fabii a poškodil vjezd do domu, nadýchal přes 3 promile

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Pěknou spoušť za sebou včera zanechal šestapadesátiletý řidič v obci u Valašských Klobouk. V silné opilosti nezvládl řízení a poškodil zaparkované auto i vjezd do domu.

Muž za volantem renaultu havaroval před čtvrtou odpoledne do odstavené fabie. Ta vlivem nárazu vyjela mimo komunikaci a poškodila navíc ještě schodiště a vjezd k rodinnému domu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po dechové zkoušce bylo dopravním policistům jasné, proč k nehodě došlo. „Řidič totiž nadýchal více než 3 promile alkoholu. Přiznal, že alkohol začal popíjet už večer předtím a plynule pokračoval celý den. Množství a druh alkoholu nebyl schopen specifikovat,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Při havárii se naštěstí nikdo nezranil. Způsobená škoda je předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun.

Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a osvědčení o technické způsobilosti vozidla. „Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, zákaz řízení motorových vozidel nebo vysoká pokuta,“ dodala Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR