Památník Tomáše Bati rozzáří národní barvy

Foto: Pamatnik T. Bati/Jsf Abb

ZLÍN – Po čtvrté v historii se zlínský klenot na Den boje za svobodu a demokracii rozzáří barvami trikolóry. V momentu rozsvícení se současně rozezní píseň Modlitba pro Martu, která je symbolem sametové revoluce. Památník se tímto gestem zapojí do celorepublikové iniciativy organizované Festivalem svobody.

Památník se ve spolupráci se zlínským fotografem a výtvarníkem Josefem Řezníčkem známým také pod pseudonymem Jsf Abb rozsvítí do svátečního hávu v 17:11 a zářit nad Zlínem bude v případě příznivého počasí až do 22:00. Nejen fotografům se tak naskytne výjimečná příležitost zachytit budovu v netypické podobě. „Kromě večerního svícení nabízíme 17. listopadu také standardní komentované prohlídky Památníku, které začínají vždy v celou hodinu, a to v čase od 10 do 15 hodin včetně,“ doplňuje Magdaléna Hladká, vedoucí Památníku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kulturní památka, jejímž výrazným exponátem je věrná maketa letounu Junkers F13 a od letošního roku také kapesní hodinky Tomáše Bati, je v období listopad–březen veřejnosti přístupná formou komentovaných prohlídek vždy v pátek, sobotu a neděli.