Mladý řidič dostal smyk na mokré silnici, skončilo to čelním střetem

Foto: HZS ZK

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Příliš velká rychlost nejspíš stála za včerejší nehodou na Uherskohradišťsku. Po čelním střetu utrpěli oba řidiči zranění, s nímž skončili v nemocnici. Na místě se začaly tvořit dlouhé kolony aut.

Havárie se stala před sedmou ranní u Nivnice. „Dvacetiletý řidič fabie jedoucí po silnici II/490 od Nivnice na Uherský Brod nepřizpůsobil rychlost svého vozidla při průjezdu pravotočivou zatáčkou na mokré vozovce a dostal smyk. Ten ho vymrštil do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Suzuki osmašedesátiletého řidiče,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Hasiči ze stanice Uherský Brod ihned po příjezdu poskytli první předlékařskou pomoc jedné zraněné osobě. Poté si ji převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Ta nakonec ošetřila a do nemocnice transportovala dva raněné,“ přiblížila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Hasiči u rozbitých vozidel provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Po nárazu došlo u aut k úniku provozních kapalin, které zasypali sorbentem. Na závěr odtáhli rozbité automobily na okraj silnice, aby nebránily v provozu. Poté uklidili vozovku od střepů, úlomků a použitého sorbentu.

Dechová zkouška alkohol u obou řidičů vyloučila. „Dopravní nehodu policisté nadále šetří,“ dodal Šiška.

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR