Řidička vjela na Kroměřížsku pod vlak, zraněni jsou dva lidé

Foto: Policie ČR

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – Velké štěstí měla posádka renaultu, který vjel v Bystřici pod Hostýnem na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl vlak. Nehoda si vyžádala pouze dvě lehká zranění.

K havárii došlo dnes krátce po deváté hodině. „Podle dosavadních informací padesátiletá řidička osobního vozidla nerespektovala signalizační zařízení a vjela na železniční přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní vlak,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V době srážky cestovalo ve vlaku 14 pasažérů, strojvedoucí a průvodčí. „Nikdo z nich nebyl zraněn. Řidička a spolujezdec z renaultu vyvázli předběžně s lehkým zraněním,“ doplnila Balášová.

Na pomoc vyrazily tři jednotky hasičů, které zajistily vozidlo, nacházející se mimo trať, proti pohybu, provedly protipožární opatření a zahájily vyprošťovací práce. „Při záchraně muže, sedícího na předním sedadle spolujezdce, museli hasiči použít hydraulické vyprošťovací zařízení, neboť po nárazu byla karoserie vozidla značně poškozena. Na straně řidičky byla situace o poznání lepší a nebylo potřeba využít tuto techniku. Oba zraněné si převzaly posádky zdravotnické záchranné služby a po ošetření je transportovaly do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Dechové zkoušky u strojvedoucího i řidičky byly negativní. Předběžná škoda na vlaku, vozidle a výhybce se vyšplhala na 300 tisíc korun. „Dopravní policisté nehodu nadále šetří,“ uzavřela Balášová.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK