Na Rožnovsku se o víkendu rozsvítí vánoční stromečky

Zdroj: visitroznov.cz

ROŽNOVSKO – První adventní neděle je za rohem a Rožnov pod Radhoštěm spolu s okolními obcemi chystá slavnostní rozsvěcení vánočních stromečků. Přinášíme přehled, kdy přesně to bude.

Tradiční rozsvěcení vánočního stromu, které se v Rožnově koná vždy v pátek před první adventní nedělí, připadá letos na 1. prosince. Již od 16 hodin pro vás bude připraven doprovodný program v podobě tvořivých dílen pro děti, pošty Ježíškovi, prodejem adventních věnců, k právě vánoční pohodě přispěje také swingový orchestr Bedřicha Pukavce. Samotné rozsvícení se plánuje v 17:10. Ve stejný dej dojde k zapnutí světýlek také v Zašové, Vidči, Dolní Bečvě, Kněhyních, Valašské Bystřici a Horní Bečvě. O den později, tedy 2. prosince, to bude v Prostřední Bečvě, Viganticích, Veselé a Stříteži nad Bečvou. V neděli se stromeček rozsvítí v Zubří a na chatě Mír. Hutisko-Solanec si tuto akci připravilo na sobotu 9. prosince.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Čeká vás také bohatý doprovodný program, ať už v podobě mikulášské nadílky a ohňostroje ve Valašské Bystřici, vánočních trhů či Ježíškovy pošty na Prostřední Bečvě či Bečvanské dechovky na Dolní Bečvě. Pozadu nezůstane ani Horní Bečva, která si připravila vystoupení kapely Stanley´s Dixie Street Band, v Zašové vystoupí žáci Základní umělecké školy, připraveno je i pouliční vystoupení divadla KVELB nebo rukodělný jarmark. Vidče lákají na výborný svařák, klobásy a frgály, to vše za zvuků scholy. Do Veselé přijede Mikuláš s čerty a anděly, do Zubří Zbyněk Terner, Valašský soubor Beskyd a také Mikuláš s družinou.