Vydejte se na Adventní putování po Luhačovicích

Foto: město Luhačovice

LUHAČOVICE – Malí i velcí si letos mohou v Luhačovicích zpestřit předvánoční čas Adventním putováním. To startuje již 1. prosince v den, kdy bude před radnicí slavnostně rozsvícen vánoční strom.

Adventní putování zavede například do městské knihovny, na plovárnu nebo do muzea. „Stačí si v Městském turistickém a informačním centru vyzvednou kartičku, na které je 24 políček. Každé z nich má určené místo, kde je popsaný úkol. Na některém místě lze získat razítko, jinde děti políčko vyplní odpovědí na daný úkol,“ vysvětlila Terezie Bartoníčková z MTIC.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jedním z úkolů na kartě je i vystřihovánka anděla, ta je k dostání v knihovně, případně si mohou děti vytvořit svého. Děti si v rámci putování mohou zazpívat koledy, zahrát deskové hry, připravit ptáčkům krmení, vyzkoušet orientační běh a podobně. „V informačním centru máme připraveny dva vánoční stromky, kam děti mohou andílky s vepsaným přáním zavěsit. Na tohle se moc těšíme,“ řekla Bartoníčková.

Od 1. prosince začínají v Luhačovicích vánoční akce. Těšit se můžete na rozsvícení vánočního stromu s jarmarkem a doprovodným programem, kde se bude prodávat starostenský čaj, jehož výtěžek půjde na charitativní účely. V úterý 5. prosince přijede do Luhačovic Mikuláš s družinou v kočáře a bude nadělovat dětem. Celý podvečer zpestří čertovská diskotéka. V kulturním a kongresovém centru Elektra pak 14. prosince vystoupí Janek Ledecký s ZUŠ Luhačovice.