Mladíci se vydali na neudržovanou silnici, po havárii skončili s autem na střeše

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Obrovské štěstí měla čtyřčlenná posádka mladíků, kteří cestovali vozidlem Škoda Felicia po neudržované silnici pokryté souvislou vrstvou ledu. Před havárií je nezachránily ani kvalitní zimní pneumatiky.

V úterý v deset hodin dopoledne řídil dvacetiletý řidič Škodu Felicii. Jel ve směru od Hrobic do Kašavy po silnici, která se v zimě neudržuje a je tak i označená dopravní značkou. „V prudkém klesání dostal smyk, narazil do travnatého svahu a zídky a vozidlo se přetočilo na střechu. Uvnitř cestovali další dva pasažéři ve stejném věku jako řidič, jeden byl o rok mladší,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Všem čtyřem se podařilo dostat z auta a zavolali si pomoc. „Řidiče si do své péče vzala posádka zdravotnické záchranné služby, která jej ošetřila a ponechala na místě. Další mladíci zranění neutrpěli,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Škoda se odhaduje minimálně na 40 tisíc korun.

Hasiči po příjezdu provedli průzkum místa nehody, přičemž zjistili, že k úniku provozních kapalin nedochází. U vozidla provedli protipožární opatření. „Zásah však velmi komplikovala ledovice na cestě, po které se téměř nedalo ani bezpečně chodit. Velitel zásahu si tak na místo povolal zástupce obce, který zajistil posypový materiál. Ten hasiči následně rozsypali po vozovce,“ dodala Javoříková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK