Do kraje se žene silný vítr, vrátit se může i náledí a sněhové jazyky, varovali meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silným větrem, který se přežene přes Českou republiku včetně Zlínského kraje. K tomu by se v sobotu mohlo přidat náledí a ve vyšších polohách také sněhové jazyky.

Výstraha začne platit dnes v poledne a potrvá do půlnoci z pátku na sobotu. Silný jihozápadní až západní vítr bude mít v nárazech až 70 km/h.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Meteorologové varují před škodami na lesním porostu a budovách. „Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky a podobně. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel,“ radí odborníci z ČHMÚ.

Živly se neuklidní ani během víkendu. Meteorologové již nyní vydali předběžnou výstrahu na sobotu, kdy čerstvý západní až severozápadní vítr může dosahovat rychlosti 15 až 20 m/s, místy i vyšší. Hlavně na severu a severovýchodě se může tvořit náledí, od vyšších poloh sněhové jazyky a na horách i závěje.