Muž spadl při procházce ze sedmimetrové skály, letěl pro něj vrtulník

Foto: HZS ZK

ZLÍNSKO – Dramatický konec měla procházka nedaleko Halenkovic, v místě zvaném Budačina. Mladý muž při ní spadl ze zhruba sedmimetrové skály. Do nemocnice ho musel transportovat vrtulník.

Jelikož bylo jasné, že doprava těžko přístupným terénem bude pro záchranáře náročná, obrátili se na svého kolegu, který bydlel nedaleko. „Ten neváhal a v době svého volna se za pacientem vydal, což se nakonec ukázalo jako velmi prozíravé. Záchranářům totiž dopravu ke zraněnému komplikoval i fakt, že v místě události byl velmi špatný signál pro komunikaci mobilním telefonem, navíc zdravotnické posádky musely jít s plnou výbavou přibližně 300 metrů pěšky bahnitým terénem,“ přiblížila mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místo vyrazila jednotka hasičů z Otrokovic a lezecké družstvo profesionálních hasičů ze Zlína. „Hasiči poskytli zraněnému tepelný komfort a uložili jej do vakuové matrace. Pomocí vanových nosítek byl muž snesen z nepřístupného terénu a následně převezen speciálním technickým automobilem lezců až k vozu zdravotnické záchranné služby,“ popsal mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Podle přednemocničního vyšetření se zdá, že pacient měl obrovské štěstí. „Mladý muž byl po celou dobu při vědomí, zajištěného v rámci přednemocniční neodkladné péče s podezřením na vykloubení ramene a na zlomená žebra, imobilizovaného vakuovou matrací a s kyslíkovou terapií ho záchranáři předali kolegům z letecké záchranné služby,“ dodala Sluštíková.

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK
Foto: ZZS ZK