Kristýna Ryška následovala svého druhého muže, kterého jí vybral ten první!

Zpět do rodného Rožnova Kristýnu Ryšku (38) přivedla až pandemie a druhý manžel Jan (45) se kterým mají tříletého Antonína. A svoji mateřskou roli považuje herečka za tu nejkrásnější v životě! 

Přestože krásná mladá herečka Kristýna Ryška (38) má za sebou pár filmů a kus divadelní práce, velké popularity a zájmu diváků nyní dosáhla svojí rolí v dobovém seriálu Zlatá labuť. Fanoušci se shodují, že je nepřehlédnutelná a přesně vystihla charakter ženy, která ví, co chce. Kristýně Ryšce její role zkrátka sluší a seriálu dodává punc noblesy. „Zlatá labuť mi přinesla charakter postavy, který jsem do té doby nikdy neměla, a to velmi ostré a nekompromisní ženy,“ hodnotí s tím, že přesně to vždy záviděla velkým hercům, především těm hollywoodským, že v každém filmu vypadají jinak a hrají úplně něco jiného.

Lesbické intimní scény

Bravurně zde ztvárňuje Irenu Maškovou jako tvrdou ženu, která v podstatě pohrdá muži, ale která je ve světě byznysu stejně dobrá jako oni, ne-li lepší. Možná je to dáno i tím, že je lesba a v seriálu miluje jinou ženu. Ireninu lásku ztvárňuje herečka Simona Lewandowska (24). Obě herečky jsme mohli shlédnout i v intimních scénách. „Simona je podle mě jeden z velkých talentů, je opravdu senzační a skvělá i jako člověk. Nebyl mezi námi žádný ostych, možná jen trošku počáteční. Myslím si, že se máme mile, upřímně rády. Není mezi námi křeč, scény neprožíváme na jiné úrovni, než bychom měly,“ popsala své pocity představitelka Ireny.

Maléřová, Podzimková a Ryška

Dalo by se ovšem říct, že mladá herečka už potřetí rozjíždí kariéru. V Ulici v roli They se proslavila jako Maléřová, což bylo její dívčí jméno, později změnila příjmení na Podzimková a nyní si ve svém druhém manželství s Janem Ryškou (45) nechala nepřechýlenou verzi jeho příjmení. Za její druhé manželství prý trochu může i první manžel Matěj Podzimek (42). Když byli nějaký ten měsíc rozvedení, v přátelské rovině žertovali na téma, koho si představují, aby ten druhý měl v budoucnu vedle sebe. „A Matěj se vyslovil, že by byl vlastně docela rád právě za Honzu. Já na to: „Ses zbláznil? Vždyť Honza žije strašně daleko, až v Rožnově!“ Jak se zdá, Matěj není scenáristou jen tak náhodou…

Pendluje mezi Prahou a Rožnovem

Když má volno mezi natáčením několik hodin až den volna ihned jede domů, i kdyby to mělo být jenom na jedno odpoledne. Chce být se synem. „Jinak bych měla poslední dobou pocit, že jsem matka přes mobilní displej,“ přiznává. „Máme i fungující babičky, ale svým způsobem si vyčítám, že až přespříliš upřednostňuju práci před dítětem, i když nejsem typ matky, která by se mu totálně podřizovala. A nemůže si vynachválit manžela, který je ve starosti o dítě i domácnost abnormálně schopný. V Rožnově má Kristýna Ryška celou rodinu, rodiče i prarodiče. „Vidím, jakou je pro všechny to naše malé obrovskou vzpruhou. A taky nás tam drží samotné prostředí. Prostě víte, že jste někde správně, a není u toho žádný otazník!“

 

Delší divadelní prázdniny

Přitom v Praze prožila Kristýna třináct let, takže může porovnávat. Dokonce prý teď mnohem intenzivněji vnímá exponované lokality typu I. P. Pavlova, Anděl, jako až nebezpečné lokality, kde se necítí dobře. „V Rožnově mám prostě sílu věnovat se věcem, kterým chci!“ Divadlo prozatím Ryška opustila, protože by toho bylo moc. „Myslím, že mi divadelní pauza prospívá. Poslední dobou jsem totiž měla pocit, že už se trochu opakuji. Pokud se tedy budu jednou vracet zpátky do divadla, aspoň mezitím naberu nové podněty i motivaci,“ přiznává herečka, která se ale k divadlu určitě vrátit chce.