Kamiony se v buchlovských kopcích střetly s autem. Pro zaklíněného řidiče musel letět vrtulník

Foto: HZS ZK

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Tři zraněné si vyžádala včerejší vážná nehoda na silnici I/50 u Starých Hutí. Střetly se tam dva kamiony s osobním autem a jeden z řidičů zůstal zaklíněný v kabině.

Dvaačtyřicetiletý řidič škodovky se při jízdě od obce Stupava na Buchlovice v táhlém pravotočivém stoupání snažil předjet souběžně jedoucí nákladní vozidlo Scania. „Na namrzlém povrhu nezvládl řízení a v protisměru se čelně střetl s protijedoucím tahačem Volvo. Vlivem nárazu se řidič Volva dostal na levou stranu vozovky, kde se čelně střetl s náklaďákem Scania,“ přiblížil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po druhé hodině vyjely na místo tři jednotky hasičů. „Jeden zraněný řidič z nákladního vozidla zůstal zaklíněný v kabině a hasiči jej museli vyprostit za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení. Poté ho na páteřové desce vytáhli z kabiny a předali záchranářům, kteří po celou dobu vyprošťování řidiče prováděli úkony přednemocniční neodkladné péče,“ popsal mluvčí hasičů David Martinec.

Vzhledem k rozsahu zranění byla k havárii přivolána letecká záchranná služba. „Záchranáři muže zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče, a to včetně podání medikamentů, imobilizace a provedení dalších život zachraňujících přednemocničních úkonů. Poté muže s podezřením na poranění pánve a zlomeninu stehenní kosti předali kolegům z vrtulníku. Ti pacienta transportovali do zlínské nemocnice,“ vylíčila mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Další dva řidiči měli podstatně lehčí zranění. Podle záchranářů řidič z druhého kamionu utrpěl zhmoždění hrudníku, řidič osobního vozidla měl poraněné koleno a stěžoval si na bolest v oblasti žeber. Záchranářské posádky je oba po nezbytném ošetření v terénu převezly k dalšímu vyšetření a ošetření do Uherskohradišťské nemocnice.

„Předběžná celková škoda na zúčastněných vozidlech přesáhla 2,5 milionu korun. Dechovou zkouškou byl alkohol u řidičů vyloučen,“ dodal Šiška.

 

Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Foto: ZZS ZK