Mrznoucí déšť pokryje silnice ledovkou, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na pozoru by se dnes odpoledne měli mít chodci i řidiči. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před ledovkou, která může způsobit komplikace v západní polovině Zlínského kraje.

Výstraha se vztahuje na celé Kroměřížsko, oblast Zlína, Otrokovic, Uherského Hradiště a Uherského Brodu. V platnost vejde s 16. hodinou a potrvá až do půlnoci. „Odpoledne postupně od západu zataženo, večer déšť, na západě kraje většinou mrznoucí s tvorbou ledovky. Na Valašsku převážně sněžení nebo srážky smíšené a jen výjimečně mrznoucí,“ sdělili meteorologové z brněnské pobočky ČHMÚ.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ledovka může způsobit problémy v dopravě, chodcům zas hrozí nebezpečí úrazu při uklouznutí. „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Počítat s prodloužením doby jízdy,“ upozorňují meteorologové.