Den plný kreativního tvoření, takové budou oslavy pololetí s muzeem

Foto: Muzeum regionu Valašsko

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Zábavu s příchutí zajímavého poznání nabídne zámek Kinských ve Valašském Meziříčí. Pololetní prázdniny v muzeu na téma zimy a svátku Hromnic si děti užijí v pátek 2. února.

Akce bude probíhat od 10 do 16 hodin. Kdy dorazíte a kolik času na ní strávíte, je ale čistě na vás. „Ve výtvarných dílnách budeme odlévat svíčky ze včelího vosku a zdobit parafinové svíčky barevným voskem. Děti budou moci vyrazit na pátrací hru po zámku, užít si zábavu v dětské herně nebo si projít naše interaktivní výstavy o historii perníku a středověkých hrách,“ nastínila program kurátorka akce Kateřina Čunková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pokud budete chtít vaši ratolest odměnit za pěkné známky, můžete tak učinit ve zdejší zámecké kavárně. Muzeum přidá pro všechny děti, které přinesou aktuální pololetní vysvědčení, vstup pouze za 1 korunu. „Přijďte si k nám užít příjemný prázdninový den a rodinnou zábavu se zajímavým poznáním. Budeme se na vás těšit,“ pozvala Čunková.