Základní škola Vyhlídka září novotou

Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Obrovskou proměnou prošla Základní škola Vyhlídka, kterou navštěvuje téměř pět set dětí. Město ji nechalo zateplit a instalovat novou vzduchotechniku. Na jaře ještě proběhnou zahradní práce.

Všech pět pavilonů školy se dočkalo zateplení, stejně jako 47 tříd vzduchotechniky. Instalovány byly venkovní žaluzie, výměnou prošla část oken a jednotlivé pavilony byly odvodněny. Město za rekonstrukci zaplatilo 35 milionů korun, má ale v plánu žádat o dotaci, která by mohla pokrýt až 50 % nákladů. Nyní zbývá jen dokončit venkovní úpravy, ty proběhnou na jaro. „Dodavatel odvedl kvalitní práci a hlavní část díla nám předal s více než pětiměsíčním předstihem. Díky tomu, že stavební úpravy ve třídách probíhaly během letních prázdnin a také práce na vnějším plášti byly hotovy již před koncem loňského roku, došlo k minimálnímu omezení provozu školy,“ doplnila místostarostka Yvona Wojaczková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.