Zámek Vsetín provoní koblihy i zabijačka. Masopust je tady!

Zdroj: Muzeum regionu Valašsko

VSETÍN – Pestrý program plný masopustního veselí, zábavy i tradic potěší všechny milovníky dobrého jídla i folkloru. V neděli 11. února na zámku Vsetín totiž od 10 hodin startuje Zámecký masopust.

Folklorní pásmo se letos odehraje pod taktovkou souboru Klobučan, který obstará tradiční masopustní obchůzky a pochovávání basy. K poslechu se svou cimbálovou muzikou poté zahraje v Mramorovém sále. Pokud vás zajímá něco o tradici masopustu na Valašsku, budete mít možnost prohlédnout si dokumentární filmy. Nezapomene se ani na děti, pro ty je připraven karneval se soutěží o nejlepší masku, masopustní dílničky, malování na obličej či zámecká pátračka. A jestli mají rádi různé hry, můžou navštívit výstavu historických počítačů Retrogaming, což ocení hlavně větší ratolesti. Něco dobrého na zub vám připraví cukrářky ze vsetínské školy, které budou přímo na místě péct koblihy, regionální uzenáři přivezou zabijačkové speciality, předsálí zámku provoní medovina a chybět nebudou ani tradiční valašské sýry.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.