Valentýnský týden ve Valašském Meziříčí nabídne přednášky pro zamilované

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V pondělí 12. února odstartuje pátý ročník Národního týdne manželství s podtitulem Kořeny a křídla. Nabídne několik besed, a to nejen pro oddané.

Ve valentýnském týdnu si manželé pravidelně připomínají, co pro ně ten druhý znamená. Pokud chtějí i odbornou radu, můžou navštívit trojici přednášek, které se uskuteční v Rodinném, komunitním a vzdělávacím centru Emcéčko a Městské knihovně Valašské Meziříčí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hned v pondělí od 16 hodin vás čeká beseda s Lenkou Bednářovou o manželství, které je jako strom, kdy hodnoty, tradice a zkušenosti jsou kořeny. Jak jsou silné se ukáže v časech dobrých i zlých. Ve středu na ni naváže od 9:30 přednáška s Janou Sedlářovou, ke které se nejvíce hodí motto od J. J. Rousseaua: „Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali.“ Posledním dnem výuky je čtvrtek s přednášejícím Danielem Hellerem, který zodpoví otázku, v čem je manželství zakotveno, co nám dává křídla a co pro nás znamená svoboda.