MHD zdarma ve Valašském Meziříčí se těší oblibě, loni přepravila téměř milion cestujících

Foto: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Celkem 970 tisíc cestujících využilo vloni vozů městské hromadné dopravy ve Valašském Meziříčí, které je pro ně zdarma. Letos navíc provozovatel chystá novinku – zkušební provoz elektrobusu.

V roce 2017 město vypustilo do ulic MHD, za které obyvatelé neplatí. Kvůli evropské legislativě ale muselo tento provoz na čas zastavit. Nyní bezplatná doprava znovu funguje a v minulém roce přepravila téměř milion cestujících. „Naše město je dopravní křižovatkou, kterou denně projede přes 20 tisíc vozidel. MHD zdarma je proto logickým řešením, jak ulevit přetížené dopravě,“ informoval starosta Robert Stržínek. Město uzavřelo desetiletou smlouvu se společností TQM, která provozuje deset standardních třídveřových autobusů a dva speciální midibusy o délce 9 metrů. Všechny vozy jsou klimatizované, nízkopodlažní, bezbariérové a ekologické – jezdí na zemní plyn. Společnost letos chystá novinku, na lince číslo 5 – Juřinka bude jezdit elektrobus. Jde o velký 12metrový autobus.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.