Opravy na silnicích I. třídy v roce 2024: Kde ve Zlínském kraji narazíte na silničáře?

Ilustrační foto: archiv ŘSD ČR

ZLÍNSKÝ KRAJ – Hned několik úseků na silnicích I. třídy ve Zlínském kraji čekají v roce 2024 opravy. Řidiči tu v době prací musí bohužel počítat s nutnými omezeními. O letošních plánech ŘSD dnes informovala mluvčí zlínské správy Lucie Trubelíková.

Pracovníci se letos vrátí na hlavní tah do krajského města, kde budou opravovat povrch silnice I/49 v Kvítkovicích ve směru ze Zlína. „Výměnu povrchu vozovky budeme letos také realizovat na silnici I/49 ve zlínské ulici Osvoboditelů v úseku mezi křižovatkami pod divadlem a pod Kolektivním domem,“ uvedla Trubelíková s tím, že práce by měly probíhat během letních prázdnin.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další velká akce se plánuje na silnici I/49 v místě nebezpečného odbočení do Slušovic, které je častým dějištěm dopravních nehod. Dosavadní křižovatka se promění na kruhový objezd. „Během stavby zůstane silnice I/49 obousměrně průjezdná v provizorních jízdních pruzích. Práce zahájíme už začátkem stavební sezóny a dokončení předpokládáme letos na podzim,“ doplnila mluvčí.

Opravou projde také silnice I/57 v průtahu Valašského Meziříčí. Letos půjde o první etapu prací, jejichž zahájení se plánuje během letních prázdnin. Úsek v délce 1500 metrů začíná u křižovatky s ulicí U Nemocnice a končí před železničním přejezdem na Drážkách. Navazující II. etapu chce ŘSD realizovat v roce 2025 a bude se týkat úseku v délce 1,1 kilometru od křižovatky s ulicí Rožnovská po křižovatku s ulicí U Nemocnice.

Aktuálně se připravuje zahájení soutěže na zhotovitele opravy silnice I/35 mezi obcemi Zašová a Střítež s předpokládaným termínem realizace v první polovině letošního roku. Brzy se vypíše soutěž také na zhotovitele 2. etapy opravy povrchu silnice mezi Liptálem a Lhotou u Vsetína. „Jde o navazující úsek v délce 2,4 kilometru. První etapu opravy jsme již dokončili v loňské stavební sezóně. Během realizace obou zmíněných akcí předpokládáme vedení provozu kyvadlově na semafory. Přesné termíny zahájení prací včas upřesníme po podpisu smlouvy se zhotoviteli obou akcí,“ přiblížila Trubelíková

Koncem letních prázdnin by měla začít oprava tříkilometrového úseku silnice I/35 mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Dolní Bečvou. Provoz bude veden kyvadlově.

V letošní stavební sezóně dojde i na opravu povrchu silnice I/57 v průtahu Valašských Klobouk. Práce chtějí silničáři zahájit v první polovině roku. Provoz bude veden kyvadlově.