Úspěšná sezóna: Do Zlínského kraje zavítalo více návštěvníků, než před covidem

Archeoskanzen Modrá. Foto: CCRVM

ZLÍNSKÝ KRAJ – Velmi úspěšný rok má za sebou Zlínský kraj z pohledu návštěvnosti. Loni sem zavítalo 830 tisíc návštěvníků a v průměru zde strávili 2,7 noci. Tato absolutní čísla překonala nejen rok 2022, ale i předcovidový rok 2019.

Zatímco v kategorii hostů rezidentů byl pro Zlínský kraj rok 2023 úspěšnějším než rok 2019, v kategorii hostů nerezidentů rok 2023 za rokem 2019 stále zaostává. Nicméně výrazně překonal rok 2022. „Překonání absolutních čísel v počtu návštěvníků i počtu přenocování oproti roku 2022, ale i oproti roku 2019 je skvělým počinem. Tento výsledek je pro nás závazek a doufám, že rok 2024 bude ještě lepší,“ hodnotí statistiky náměstek hejtmana Lubomír Traub.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Rok 2024 přinese několik nových turistických lákadel. Na přelomu dubna a května se plánuje otevření nově rekonstruovaných Slunečních lázní v Luhačovicích. Opravený a zmodernizovaný komplex představí například expozice skladatele Leoše Janáčka a architekta Dušana Jurkoviče. Kromě návštěvnického rozměru bude areál možné využít také na konání společenských a kulturních akcí.

Druhou významnou novinkou bude otevření Klenotnice Velké Moravy v podzemí Archeoskanzenu Modrá. Ta bude zaměřena na prezentaci šperků a relikvií z dob Velké Moravy nejen na našem území, ale také z Polska, Maďarska, Slovenska a Rakouska. Otevření je plánováno před letní turistickou sezonou.