Chtěla zbohatnout na kryptoměně, údajný bankéř z ní dostal skoro půl milionu

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Vidina snadného zbohatnutí zřejmě zaslepila sedmapadesátiletou ženu z Kroměřížska. Ta uvěřila internetové reklamě a spadla do sítě falešného bankéře, který ji připravil o více než 450 tisíc korun.

Ženu koncem roku zlákala reklama na možné investování do kryptoměn. Po kliknutí na odkaz, ve kterém žádala sdělení více informací, zazvonil telefon. „Představila se v něm údajná pracovnice firmy, která jí objasnila způsob investování. Na její doporučení poslala startovací částku 12 tisíc korun na zadaný účet. Poté obdržela identifikační číslo, se kterým se představila v následujícím hovoru domnělému bankéři. Od něj se nechala přesvědčit o navýšení investice o 50 tisíc, což udělala,“ přiblížil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po chvíli ji bankéř přesvědčil, aby si do mobilu nainstalovala aplikaci umožňující vzdálený přístup. „Dle podvržených rostoucích grafů jejích investic na smyšlené internetové stránce ji přiměl v průběhu několika dní k dalším a dalším investicím. Díky vzdálenému přístupu domnělý bankéř prováděl v internetovém bankovnictví bez jejího vědomí změny v nastavení, pojmenování účtů, zvyšování kontokorentu a co hůř, sjednal si navíc na její jméno úvěr. Ten si přeposlal na svůj účet,“ vylíčil Šiška.

Po nějaké době se bankéř odmlčel. Neznámému pachateli nyní v případě dopadení hrozí až 8 let za mřížemi.