Alkoholový víkend na zlínských silnicích: Rekordman nadýchal 3,5 promile

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Hned čtyři silně opilé řidiče odhalili během neděle policisté na Zlínsku. Všichni nadýchali více než 2 promile alkoholu a přišli o řidičský průkaz.

Rekordmanem se stal hned ten první, osmatřicetiletý řidič, který v pátek po sedmé hodině ráno při jízdě ze Slavičína do Štítné nad Vláří přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. „Dechová zkouška u něj ukázala téměř 3,5 promile alkoholu. Vozidlo, které řídil, nemělo už více než půl roku platnou technickou kontrolu. Při nehodě utrpěl lehké zranění,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V neděli před pátou hodinou ráno projížděla hlídka policistů Valašskými Klobouky, když uviděli, že řidič při vyjíždění z parkovacího místa narazil do vedle zaparkovaného vozidla a z místa chtěl odjet. Policisté muže zastavili a zkontrolovali. „Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,7 promile alkoholu. Osmatřicetiletý řidič přiznal, že před jízdou pil alkohol. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali,“ vyprávěla Kozumplíková.

Ve stejný den jen o pár hodin později přijali policisté v Otrokovicích oznámení o pravděpodobně podnapilém řidiči za volantem vozidla Suzuki. „Na místě určili, že se jedná o čtyřiapadesátiletého muže, který má rozhodnutím příslušného úřadu zakázáno řídit již od roku 2005 a za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání byl již v roce 2021 podmíněně odsouzen. Při své nebezpečné jízdě byl navíc pod vlivem alkoholu, dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,35 promile alkoholu,“ sdělila mluvčí.

Posledním v řadě opilců se stal dnes po půlnoci sedmadvacetiletý cizinec, který řídil vozidlo Volkswagen v obci u Luhačovic. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,08 promile alkoholu. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali.

Všichni čtyři řidiči jsou podezřelí z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí peněžitý trest, zákaz řízení nebo trest odnětí svobody až na jeden rok, v případě způsobení dopravní nehody je potom možný trest odnětí svobody až tříletý. Řidič v Otrokovicích je podezřelý také z maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s možným trestem vězení až na dva roky.