Postrach Kroměříže za mřížemi: Recidivista měl během ledna na svědomí desítku krádeží

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Případ sériových krádeží ze začátku letošního roku je uzavřen. Ve vazbě skončil pětadvacetiletý recidivista, který především v Kroměříži udělal během ledna škodu přes 200 tisíc.Muž si nejprve vyhlédl rozlehlé staveniště na Kroměřížku, odkud sebral vše, co mu přišlo pod ruku. Odnesl si převážně elektrické nářadí v hodnotě 20 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O pár dní později ho zlákal obsah dvou uzamčených zaparkovaných vozidel, které po rozbití oken prohledal a odcizil ruční svítilnu. „Následný den se rozhodl vniknout do prostor obchodního domu přes nákladovou rampu. Odtud si odnesl elektroniku v hodnotě 40 tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Do loupeží se ale nepouštěl jen sám. „V půli ledna odcizil se svým společníkem dvě uzamčená horská jízdní kola odstavená na autobusovém nádraží v celkové hodnotě necelých 7 tisíc korun. Společně se také vloupali do pokladny místního výstaviště, odkud vzali elektronickou pokladnu za 12 tisíc korun,“ popsal Šiška.

Jednu z kroměřížských drogerií v lednu navštívil hned několikrát. V průběhu častých návštěv odtud nakradl zboží za téměř 3 tisíce korun.

Ve druhé půli ledna se pro změnu s jiným spolupachatelem vloupal do kanceláře místní ubytovny, odtud si odnesli finanční hotovost přesahující 150 tisíc korun. „V průběhu šetření dále vzešlo najevo, že podezřelý nabídl mladistvému, jednomu ze spolupachatelů, k užití konopí,“ doplnil Šiška.

Známý recidivista, který je již nyní ve vazbě, je podezřelý z krádeží, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a ohrožování výchovy dítěte. Za to může skončit za mřížemi až na 5 let.