Přepravu během oprav mostu přes Moravu zajistí kyvadlová doprava

Foto: ŘSZK

NAPAJEDLA – S příchodem jara začne v Napajedlích přestavba mostu ev. č. 49725-1 přes řeku Moravu v Napajedlích. Do konce roku 2025 se uzavře nejen pro řidiče, ale s výjimkou několika zimních měsíců i pro chodce. Přepravu proto zajistí nová autobusová linka.

Od neděle 3. března bude jediné spojení obou částí města představovat most na silnici I/55, případně lávka pro pěší na Chmelnici. Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje proto zavede novou autobusovou linku č. 475, která bude kyvadlově zajišťovat dopravní spojení mezi centrem Napajedel a autobusovou stanicí před firmou Fatra.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Přeprava pro cestující ale nebude zadarmo. „V souladu se smluvními podmínkami dopravců a dle zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, § 24: ,Provoz na dálnicích, silnicích, místních komunikacích a veřejně přístupných účelových komunikacích může být částečně nebo úplně uzavřen, popřípadě může být nařízena objížďka. Nikdo nemá nárok na náhradu případných ztrát, jež mu vzniknou v důsledku uzavírky nebo objížďky.´ Nelze tedy než respektovat zajištění náhradní dopravy tak, jak je dohodnuta mezi zástupci Zlínského kraje a společností KOVED, která bude kyvadlovou dopravu financovat, a uvědomit si, že ji nebude možno provozovat pro cestující bezplatně,“ vysvětlil mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Cestující mohou využít kartu Zetka s časovým kupónem

Na lince platí tarif Integrované dopravy Zlínského kraje. Cena základního jízdného mezi zastávkami Napajedla, spořitelna a Napajedla, autobusová stanice bude v kilometrickém tarifu 18 korun, přičemž děti, studenti, senioři, invalidé III. stupně zaplatí 9 korun a ZTP, ZTP/P pak 4 koruny. Jízdní řád kyvadlové dopravy, stejně jako výlukové jízdní řády ostatních linek projíždějících Napajedly, budou zveřejněny v průběhu února a budou k dispozici na webu IDZK v sekci jízdní řády, v internetových vyhledávačích spojení i na autobusových zastávkách.

Cestující si také mohou pořídit kartu Zetka. Ta jim v případě přestupu z jiného autobusu na kyvadlovou linku 475 do 30 minut nabídne jízdenku bez nástupní sazby, tedy v ceně 7 korun. Na kartu si cestující můžou také nahrát časový kupón na zónu 415, který jim v době platnosti umožní neomezené cestování v zóně Napajedla.