Rožnov má velké plány, chce kašnu na náměstí i prodloužení cyklostezek

Zdroj: Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Pro další období je připraveno 25 investičních akcí a oprav, které uleví občanům města a přispějí ke zlepšení životního prostředí. Město má v plánu například novou kašnu na náměstí, prodloužení cyklostezek nebo navýšení kapacit v mateřinkách.

Mezi projekty, které co nejdříve začnou, se řadí rekonstrukce ulice Frenštátská, revitalizace kašny na náměstí, navýšení kapacit v mateřské škole v Tylovicích, výstavba cyklostezky na Pinduli a podél starého hřbitova nebo vybudování cyklopřístřešku u Základní školy Videčská. „Je to výčet některých projektů, které budou letos realizovány. Snažíme se dotahovat rozjeté projekty a zároveň stále připravovat nové, abychom město zvelebovali,“ uvedla místostarostka Markéta Blinková. Město plánuje také projekty, u kterých bude nutné ještě žádat o dotace. Jedná se o úpravu vnitrobloku Kulturní – Jaroňkova a náměstí 1. máje, zvelebení prostoru u vlakového nádraží a první etapa oprav sídliště Koryčanské Paseky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ve výčtu nesmí chybět ani opravy chodníků a silnic, například na jižním městě, u Společenského domu nebo na ulici Jiřího Wolkera. Město přistoupí také na rekonstrukce odpadových hnízd, kterých letos opraví deset. Do dalších let plánuje Rožnov rekonstrukci lávky přes Rožnovskou Bečvu, výstavbu dětského dopravního hřiště u letního koupaliště nebo rekonstrukci ulice Meziříčská s vytvořením parkoviště i chodníků pro pěší.