Opilý řidič ve Zlíně smetl protijedoucí auto i sloup, z místa pak odjel

Foto: Policie ČR

ZLÍN – S více než 2 promile v krvi se včera před polednem vydal sedmadvacetiletý řidič na cestu Zlínem. Během jízdy naboural do sloupu i protijedoucího auta, nakonec si zdříml na parkovišti.

Opilý řidič nedokázal jet ve svém pruhu a po cestě několikrát přejel do protisměru. „Narazil přitom do sloupu veřejného osvětlení i do protijedoucího vozidla. To mu ale v jízdě nezabránilo a pokračoval dál. Zanedlouho mu byl jeho jízdní pruh opět malý, přejel do protisměru a na chodník,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jen shodou šťastných náhod se při jízdě dlouhé asi deset kilometrů nikomu nic nestalo. Nakonec zastavil na parkovišti, odkud chtěl opět vyjet, ale zabránili mu v tom policisté prvosledové hlídky. „Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,26 promile alkoholu, zkouška na přítomnost drog byla negativní. Muž policistům vysvětlil, že za jeho stavem stojí slivovice, kterou dopoledne popíjel. Před příjezdem dopravních policistů si ještě stačil ve vozidle zdřímnout,“ popsala mluvčí.

Škoda na autech i osvětlení je vyčíslena na 90 tisíc korun. „Dopravní policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí peněžitý trest, zákaz řízení a až tříletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR